Topienie Marzanny, zabawy i pokazy służb – na łomżyńskich bulwarach odbyło się tradycyjne powitanie wiosny dla najmłodszych.
Na łomżyńskich bulwarach najmłodsi tradycyjnie powitali wiosnę. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wspólnie z miejskimi spółkami, strażą pożarną, a także policją przygotował dla nich wiele atrakcji, zabaw i pokazów.
- Jak co roku przygotowaliśmy powitanie wiosny i topienie Marzanny. Robimy to z dziećmi. Głównie są to przedszkolaki - powiedziała dyrektor MOSiR Bernadeta Krynicka.
Mimo złej pogody i braku słońca dzieci bardzo chętnie angażowały się w zabawę. Główny punkt programu, czyli tradycyjne topienie Marzanny wzbudził najwięcej emocji. Każda grupa najmłodszych przygotowała swoją własną wersję, a później z pomocą pracowników MOSiR-u trafiły one do Narwi.
Wspólna zabawa połączona z edukacją to tradycyjny punkt powitania wiosny.
- Instytucje, które biorą udział w tym wydarzeniu bardzo chętnie włączają się w ideę organizowania czegoś dla naszych dzieci. To także dochowywanie pewnej tradycji, bo widzimy dzieci, które przygotowały Marzanny - wskazał prezydent Łomży, Mariusz Chrzanowski.