Reklama

Maszty i flagi dla gmin. Mieszkańcy głosowali, nagród nie ma!

10/11/2021 16:00

6 gmin z naszego powiatu powinno otrzymać maszty i flagi. Chodzi o nagrody za głosowanie w projekcie "Pod biało-czerwoną". Jednak mimo wyników, które znane są od stycznia, do samorządów maszty ani flagi nie trafiły.

“Pod biało-czerwoną” to projekt, który zakłada sfinansowanie przez rząd zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy w wymaganej liczbie dołączą do przedsięwzięcia i zagłosują na swój samorząd.

Celem przedsięwzięcia jest, jak tłumaczyli jego organizatorzy (patronat honorowy Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego), zjednoczenie naszego kraju i jego mieszkańców. Chodzi o po pierwsze uhonorowanie poległych za wolność i niepodległość naszej ojczyzny w szczególności o godne uczczenie pamięci o bohaterach Bitwy Warszawskiej w 1920 roku, po drugie - zachęcenie do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami.

Reklama

W naszym powiecie wymaganą ilość głosów zdobyły gmina Łomża, Jedwabne, Piątnica, Śniadowo, Wizna oraz Zbójna.

Łomża potrzebowała 500 głosów poparcia, a zdobyła jedynie 160, więc nie zakwalifikowała się do udziału w projekcie. 

Sęk w tym, że głosowanie już dawno się zakończyło (wyniki ogłoszono w styczniu), a zwycięskie gminy masztów i flag jeszcze nie dostały. Projekt ruszył w sierpniu ubiegłego roku. 

- Samorząd gminy Zbójna nie otrzymał jeszcze masztu i flagi w ramach projektu "Pod biało-czerwoną". Natomiast pytanie, kiedy nastąpi przekazanie nagród, powinno być raczej skierowane do organizatora konkursu, ponieważ my nie mamy takiej wiedzy. Ponadto informuję, że gmina posiada 3 maszty przy szkołach podstawowych - przekazuje nam Tomasz Chojnowski, sekretarz gminy Zbójna.

Reklama

Flag i masztów nie dostała także gmina Śniadowo. Dlaczego tak się stało?

- Urząd Gminy nie posiada stosownych informacji w tym zakresie - wskazuje Wiesław Jemielity, sekretarz gminy Śniadowo.

Śniadowo ma na swoim terenie dwa maszty. 

Jak ustaliło OKO.press, realizacja projektu “Pod biało-czerwoną” została odłożona, bo priorytetem rządu jest od roku przeciwdziałanie negatywnym skutkom epidemii COVID-19. Finalizacja przedsięwzięcia (zakup i instalacja masztów z flagami) ma nastąpić w przyszłym roku.

- Działania i realizacja projektu przewidziane są na okres od dnia 25 sierpnia 2020 r. do dnia 3 maja 2022 r - możemy przeczytać w zaktualizowanym regulaminie projektu. 

Reklama

 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości