Przy Zespole Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 w Łomży powstało wielofunkcyjne boisko. Pierwszy mecz rozegrały na nim drużyny Urzędu Miejskiego i Mechaniaka oraz ZSS w Łomży.
- Inwestujemy w bazę sportową. Cieszymy się z tego, że kolejne boisko powstaje w naszym mieście, powstają nowe hale, powstaje nowa infrastruktura sportowa, w tym między innymi boiska do piłki nożnej – mówi prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. – Udało nam się uzyskać dofinansowanie z Ministerstwa Sportu w ramach tzw. programu „Sportowa Polska”, dzięki tym środkom, prawie 850 tysięcy złotych, to boisko powstało.
Nowy obiekt składa się z boiska do piłki nożnej o nawierzchni z trawy syntetycznej, bieżni prostej i okólnej, skoczni w dal oraz rzutni kulą. Powstały też m.in. piłkochwyty i ciągi piesze. Miasto chce, aby boisko było dostępne dla mieszkańców po godzinach pracy szkoły.
- Jako uzupełnienie tej infrastruktury wykonujemy oświetlenie boiska z monitoringiem. Tak, aby można było korzystać z obiektu do późnych godzin i żeby to było bezpiecznie – dodaje wiceprezydent Andrzej Garlicki.
Realizację inwestycji wsparł poseł Kazimierz Gwiazdowski.
- Cieszę się bardzo, że ta inwestycja została zrealizowana, że miasto Łomża dostało dofinansowanie z programu „Sportowa Polska”, dzięki temu poprawią się warunki dla młodzieży szkolnej – mówi parlamentarzysta. – Takie inwestycje należy wspierać – dodaje.
Reklama
Koszt całego przedsięwzięcia to prawie 2 miliony złotych, ale – jak mówi włodarz miasta – inwestycja w młodzież zwraca się wielokrotnie.
- Na pewno nie poprzestaniemy na tym boisku, już mamy plany żeby powstawały w mieście kolejne – dodaje prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.
W pierwszym meczu na nowym obiekcie zmierzyły się drużyny Urzędu Miejskiego i „Mechaniaka” oraz Zespołu Szkół Specjalnych.
Więcej w materiale VIDEO