Reklama

Międzynarodowa magia klawiatury w Łomżyńskiej Filharmonii

01/10/2015 07:24

Już dziś o godzinie 18.30 w Sali koncertowej FKWL w Łomży odbędzie się wyjątkowy koncert w międzynarodowej obsadzie. Jako soliści wystąpią: Klaudiusz Baran,  Polina Kulikowa i Ekaterina Zhemaitis (Rosja) oraz  Hae An Kim i Sun Ho Lee (Korea).

Filharmonia Kameralna w Łomży zaprasza dziś na wyjątkowy koncert w iście międzynarodowej obsadzie. Jako soliści wystąpią: znany już łomżyńskim melomanom znakomity akordeonista Klaudiusz Baran, zdobywczynie I miejsca i 5 nagród specjalnych VI Międzynarodowego Konkursu Duetów Fortepianowych w Białymstoku Polina Kulikowa i Ekaterina Zhemaitis (Rosja) oraz laureaci nagrody specjalnej w tym konkursie - Hae An Kim i Sun Ho Lee (Korea). Orkiestrę łomżyńskich filharmoników poprowadzi Jan Miłosz Zarzycki.

Klaudiusz Baran ukończył Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie Prof. Jerzego Jurka. Jako stypendysta rządu francuskiego kontynuował studia w Conservatoire "Paul Dukas" w Paryżu w klasie prof. Maxa Bonnay"a. Jest laureatem m. in. I nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Akordeonowym w Katowicach, I nagrody w Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Castelfidardo (Włochy), I nagrody w Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Paryżu. Występował solo, w zespołach kameralnych jak i z towarzyszeniem orkiestr symfonicznych w Polsce, jak i poza granicami kraju - we Francji, Włoszech, Austrii, Ukrainie, Rosji, Hiszpanii, Czechach, Niemczech, Serbii, Słowacji, Litwie, Estonii, Wielkiej Brytanii, Białorusi, Norwegii, Chinach i Argentynie.

Reklama

Duet Polina Kulikova - Ekaterina Zhemaitis (Davidsbündler Duo) narodził sie w 2014 r. jako efekt wspólnych badań A. Bonduryanskyego i M. Puryzhinskyego w moskiewskim konserwatorium im. P. Czajkowskiego. Od tego czasu duet może poszczycić się zdobyciem 2. nagrody na I Międzynarodowym Konkursie Duetów im. Adolfa i Mikhaila Gottlieba (Moskwa, 2014). Ponadto zdobyły 1. nagrodę i dwie nagrody specjalne za najlepszy duet oraz najlepsze wykonanie utworów Sergeya Taneyeva na V Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej w Kałudze (Rosja, 2014). Polina i Ekaterina kontynuują studia podyplomowe w moskiewskim konserwatorium im. P. Czajkowskiego.

Duet Hae An Kim i Sun Ho Lee powstał w październiku 2011 r. i obecnie studiuje pod kierunkiem A. Genova i L. Dimitrov w Hochschule für Musik, Theater und Medien w Hanowerze. Po zwycięstwie w The Rome Chopin International Piano Duo Competition w 2013 r. (w kategorii 2 fortepiany i w kategorii na 4 ręce) gościnnie brali udział w różnych koncertach, w tym w serii koncertów "Twin Pack Piano" w Richard Jakoby Saal w HMTMH i "young professionals" w Centrum Bechsteina w Hanowerze oraz w Kościele Objawienia Epiphanias Church również w Hanowerze, a także w Hamburgu i w Kolonii. W nadchodzącym sezonie duet Kim & Lee zagra w Antwerpii w Belgii. Wystąpi także na koncertach w "Kloster Michaelstein", "Young Music Elite" w Auetal, "Twin Pack Piano" w Richard Jakoby Saal oraz w Chamber Music Hall w HMTMH.

Reklama

W programie koncertu znajdą się dzieła m.in.: Wolfganga Amadeusa Mozarta, Józefa Świdra, Bronisława Kazimierza Przybylskiego i Astora Piazzolli.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości