Reklama

Mieszkańcom Łomży padają akumulatory. Strażnicy miejscy mają pełne ręce roboty!

19/01/2021 12:16

Mróz wykończył akumulator? Nie ma sytuacji bez wyjścia! Strażnicy miejscy z Łomży posiadają urządzenie rozruchowe i pomogą w odpaleniu auta na mrozie.

Zimą wielu kierowców zmaga się z trudnościami przy odpaleniu samochodu, szczególnie przy wyjątkowo niskich temperaturach. W ostatnich dniach słupki rtęci w Łomży wędrowały poniżej poziomu -20 stopni Celsjusza, co powodowało znacznie szybsze rozładowywanie się akumulatorów. Brak możliwości odpalenia samochodu to spory problem dla osób, które muszą korzystać z niego na co dzień lub mają pilną do załatwienie sprawę.  W takiej sytuacji pomocni są strażnicy miejscy, którzy pomagają w awaryjnym uruchomieniu pojazdu.

Jak tłumaczy nam komendant Paweł Żebrowski, tylko wczoraj mundurowi pomagali w co najmniej kilkunastu takich przypadkach, a dziś urządzenie rozruchowe wykorzystywane było już kilkukrotnie. Zapotrzebowanie okazało się tak duże, że sprzęt musiał trafić do ładowania. W kolejce wciąż czekają kolejne osoby.  

Reklama

Co zrobić, by otrzymać pomoc?

Wystarczy wybrać numer telefonu 862156756 i skontaktować się ze Strażą Miejską Łomży. Otrzymamy wtedy informację o możliwości pomocy i ewentualnym czasie oczekiwania. Zaznaczmy, że w granicach administracyjnych miasta tego typu pomoc świadczona jest nieodpłatnie.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości