Mróz wykończył akumulator? Nie ma sytuacji bez wyjścia! Strażnicy miejscy z Łomży posiadają urządzenie rozruchowe i pomogą w odpaleniu auta na mrozie.
Zimą wielu kierowców zmaga się z trudnościami przy odpaleniu samochodu, szczególnie przy wyjątkowo niskich temperaturach. W ostatnich dniach słupki rtęci w Łomży wędrowały poniżej poziomu -20 stopni Celsjusza, co powodowało znacznie szybsze rozładowywanie się akumulatorów. Brak możliwości odpalenia samochodu to spory problem dla osób, które muszą korzystać z niego na co dzień lub mają pilną do załatwienie sprawę. W takiej sytuacji pomocni są strażnicy miejscy, którzy pomagają w awaryjnym uruchomieniu pojazdu.
Jak tłumaczy nam komendant Paweł Żebrowski, tylko wczoraj mundurowi pomagali w co najmniej kilkunastu takich przypadkach, a dziś urządzenie rozruchowe wykorzystywane było już kilkukrotnie. Zapotrzebowanie okazało się tak duże, że sprzęt musiał trafić do ładowania. W kolejce wciąż czekają kolejne osoby.
Co zrobić, by otrzymać pomoc?
Wystarczy wybrać numer telefonu 862156756 i skontaktować się ze Strażą Miejską Łomży. Otrzymamy wtedy informację o możliwości pomocy i ewentualnym czasie oczekiwania. Zaznaczmy, że w granicach administracyjnych miasta tego typu pomoc świadczona jest nieodpłatnie.