Reklama

Mieszkanka Łomży oskarżona o usiłowanie zabójstwa

25/02/2025 15:00

Oskarżona Irena T. miała zadać swojej ofierze siedem ciosów nożem. Od 17 czerwca 2024 roku przebywała w areszcie.

Do zdarzenia doszło 15 czerwca 2024 roku w mieszkaniu ofiary Marka N. Zarówno oskarżona jak i poszkodowany byli pod wpływem alkoholu. Badanie po zatrzymaniu wykazało, że 67-letnia Irena T. miała ponad promil alkoholu we krwi gdy zadawała ciosy nożem. Irena T. i Marek N. to mieszkańcy Łomży.

Od 17 czerwca 2024 roku wobec oskarżonej zastosowano środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego, który został kilkukrotnie przedłużony. Ostatni raz do 13 marca 2025 roku.

 Dzisiaj Irena T. została oskarżona o usiłowanie zabójstwa. 

Reklama

- Prokuratura Okręgowa w Łomży skierowała do Sądu Okręgowego w Łomży akt oskarżenia przeciwko Irenie T. oskarżonej o to, że  w dniu 15 czerwca 2024 roku w Łomży, usiłowała z zamiarem umyślnym bezpośrednim dokonać zabójstwa Marka N. w ten sposób, że zadała mu co najmniej siedem ciosów nożem w okolice klatki piersiowej i brzucha, powodując u niego ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu, lecz zamierzonego celu nie osiągnęła z uwagi na udzieloną pokrzywdzonemu pomoc medyczną- czytamy w komunikacie prokuratury. 

Oskarżona nie przyznaje się do winy.  Grozi jej nawet dożywotnie więzienie.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości