Reklama

Mieszkanka Łomży przekazała oszustom pieniądze i złotą biżuterię

17/05/2021 09:16

Oszuści ponownie uaktywnili się na terenie powiatu łomżyńskiego - ostrzega oficer prasowy łomżyńskiej jednostki policji. 90-latka przekazała oszustom 7,5 tys. zł oraz złotą biżuterię. Myślała, że pomaga synowi.

Do przestępstwa doszło w miniony czwartek. Mieszkanka Łomży odebrała wtedy telefon od oszusta, który podał się za jej syna. Poinformował seniorkę, że miał wypadek drogowy i pilnie potrzebuje pieniędzy,  aby uniknąć odpowiedzialności karnej

- 90-latka zaniepokojona całą sytuacją, przekazała pieniądze kobiecie, która przyszła do jej domu. Kobieta ogółem straciła 7,5 tysiąca złotych i złotą biżuterię wycenioną na około 3 tysiące złotych. Pomimo wielu policyjnych apeli, nadal oszustom przekazywane są oszczędności, często całego życia - przekazuje oficer prasowy KMP w Łomży

Reklama

Policja kolejny raz apeluje o rozsądek i ostrożność przy podejmowaniu decyzji finansowych:

Co musisz zrobić, żeby nie stać się ofiarą oszustów?

  • Zachowaj ostrożność – jeżeli dzwoni ktoś, kto podaje się za członka rodziny i prosi o pieniądze, nie podejmuj żadnych pochopnych działań! Zadzwoń do innego członka rodziny i upewnij się, czy osoba, która prosiła o pomoc, faktycznie jej potrzebuje.

  • Nie mów nikomu, a szczególnie przez telefon, o kwocie oszczędności jakie posiadasz i gdzie je przetrzymujesz.

  • Oszuści działają w sposób bezwzględny. Umiejętnie manipulują rozmową tak, aby uzyskać jak najwięcej informacji i wykorzystać ufność starszych osób i troskę o swoich krewnych.

    Reklama
  • Nigdy nie przekazuj pieniędzy obcym osobom!

  • Powiadom o całe sytuacji Policję, dzwoniąc na numer alarmowy 112.

 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości