Oszuści ponownie uaktywnili się na terenie powiatu łomżyńskiego - ostrzega oficer prasowy łomżyńskiej jednostki policji. 90-latka przekazała oszustom 7,5 tys. zł oraz złotą biżuterię. Myślała, że pomaga synowi.
Do przestępstwa doszło w miniony czwartek. Mieszkanka Łomży odebrała wtedy telefon od oszusta, który podał się za jej syna. Poinformował seniorkę, że miał wypadek drogowy i pilnie potrzebuje pieniędzy, aby uniknąć odpowiedzialności karnej
- 90-latka zaniepokojona całą sytuacją, przekazała pieniądze kobiecie, która przyszła do jej domu. Kobieta ogółem straciła 7,5 tysiąca złotych i złotą biżuterię wycenioną na około 3 tysiące złotych. Pomimo wielu policyjnych apeli, nadal oszustom przekazywane są oszczędności, często całego życia - przekazuje oficer prasowy KMP w Łomży
Reklama
Policja kolejny raz apeluje o rozsądek i ostrożność przy podejmowaniu decyzji finansowych:
Co musisz zrobić, żeby nie stać się ofiarą oszustów?
Zachowaj ostrożność – jeżeli dzwoni ktoś, kto podaje się za członka rodziny i prosi o pieniądze, nie podejmuj żadnych pochopnych działań! Zadzwoń do innego członka rodziny i upewnij się, czy osoba, która prosiła o pomoc, faktycznie jej potrzebuje.
Nie mów nikomu, a szczególnie przez telefon, o kwocie oszczędności jakie posiadasz i gdzie je przetrzymujesz.
Oszuści działają w sposób bezwzględny. Umiejętnie manipulują rozmową tak, aby uzyskać jak najwięcej informacji i wykorzystać ufność starszych osób i troskę o swoich krewnych.
Nigdy nie przekazuj pieniędzy obcym osobom!
Powiadom o całe sytuacji Policję, dzwoniąc na numer alarmowy 112.