Reklama

Młodzi artyści na koncercie w Muzeum Diecezjalnym [FOTO i VIDEO]

10/03/2015 06:56

Młodzi adepci gry na przeróżnych instrumentach z Państwowej Szkoły Muzycznej zaprezentowali się w poniedziałkowy wieczór w Muzeum Diecezjalnym podczas Koncertu Duetów. W programie koncertu znaleźli się wykonawcy o różnym stopniu zaawansowania, od najmłodszych do uczniów szkoły średniej. Dominującym instrumentem były skrzypce, ale wśród zgromadzeni mogli usłyszeć również dźwięki gitary, klarnetu czy akordeonu.

Jak podkreśla dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej w Łomży Mirosław Korona, wczorajszy koncert nie jest wyjątkiem, bo takie koncerty odbywają się każdego roku w auli Szkoły Muzycznej. Jego wyjątkowość polegała na tym, że tym razem młodzi artyści zaprezentowali się publiczności poza jej murami. Stało się tak z powodu, a może dzięki temu, że szkolna aula jest obecnie w trakcie przebudowy. Tegoroczny koncert został też wzbogacony o inne niż zazwyczaj instrumenty.

- Pojawiła się gitara, klarnet, akordeon - wylicza dyrektor.

Reklama

Jak podkreśla Mirosław Korona, młodzież zawsze koncertuje w murach szkoły. Tym razem miała okazję wyjść na zewnątrz, co jest zupełnie innym odczuciem.

- Jest to trema niesamowita, jest to stres, ale jednocześnie frajda, że się zostało docenionym i że można wystąpić poza murami szkoły. Myślę, że dla rodziców jest to też jakaś nobilitacja, że dzieci nie grają tylko na audycjach szkolnych, ale mogą wystąpić też dla szerszej publiczności - zauważa dyrektor Korona, który wyraził nadzieję, że comiesięczny koncert w murach Muzeum Diecezjalnego stanie się nową tradycją.

Reklama

Kolejny koncert w muzeum planowany jest na 26 marca o godz. 18.00, a po Wielkanocy dyrektor zapowiada próbę organizacji koncertu dyplomantów PSM oraz włączenie się w "Noc Muzeów".

Właśnie z ubiegłoroczną "Nocą Muzeów" wiąże ideę organizowania koncertów w Muzeum Diecezjalnym jego dyrektor ks. Tomasz Grabowski.

- Wtedy po raz pierwszy zaprosiłem tutaj w progi Muzeum Diecezjalnego Państwową Szkołę Muzyczną z Łomży wraz z dyrektorem, uczniami i nauczycielami po to, aby uświetnić program "Nocy Muzeów" poprzez muzykę klasyczną. Po tamtym, bardzo udanym występie, podjęliśmy decyzję razem z panem Mirosławem Koroną, aby tę inicjatywę kontynuować poprzez comiesięczne koncerty. I tak od września 2014 roku spotykamy się tutaj w murach Muzeum Diecezjalnego raz w miesiącu po to, aby wsłuchać się w utwory przygotowywane przez młodych muzyków, którzy uczą się, którzy są adeptami na różnych szczeblach, różnych instrumentów w Państwowej Szkole Muzycznej w Łomży - tłumaczy ks. Grabowski.

Reklama

Jak łatwo policzyć, wczorajszy koncert był już siódmym od września ubiegłego roku, a wkrótce kolejne. A o tym, że warto przychodzić na kolejne występy i podziwiać grę uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Łomży, bez trudu przekona nasz materiał video.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości