150 uczniów gimnazjów i szkół średnich z terenu całej Łomży stanęło do rywalizacji o tytuł mistrza języka obcego. To spore zainteresowanie, więc i walka była zacięta. W porozumiewaniu się po niemiecku bezkonkurencyjny okazał się Przemysław Gosk z Ekonomika. W języku Shakespeare"a równych sobie nie miał Marcin Sarnacki, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego.
Międzyszkolny Konkurs Językowy "Mistrz języka" to rywalizacja przeznaczona dla uczniów trzecich klas gimnazjów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Swoich reprezentantów wystawiły: publiczne gimnazja nr 1, 6 i 8, I Liceum Ogólnokształcące, III LO, Zespół Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 oraz Zespół Szkół Ekonomicznych nr 6. W sumie do walki o tytuł najlepszego językoznawcy, w sali Mechaniaka stanęło wczoraj 150 uczniów.
Godzinne zmaganie z niełatwym testem pozwoliło wyłonić tych, którzy z językami obcymi nie mają żadnych problemów.
W kategorii języka niemieckiego, koordynowanej przez nauczycielkę Mechaniaka Joannę Norowską, najlepszy okazał się reprezentant ZSEiO nr 6, Przemysław Gosk. Z językiem Goethego kłopotów nie miały też Sandra Tarnacka z Publicznego Gimnazjum nr 8 i Emilia Sokołowska z PG nr 1.
W kategorii języka angielskiego największą liczbę punktów zdobył uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Łomży Marcin Sarnacki. Drugie miejsce przypadło Maciejowi Sierzputowskiemu z Mechaniaka. Na podium stanął też Tomasz Zysk z III LO w Łomży. Za koordynację części anglojęzycznej odpowiadała nauczycielka Mechaniaka Sylwia Gradowska.
Jeszcze tego samego dnia najlepsi germaniści i angliści odebrali dyplomy i nagrody. Te z przyjemnością ufundował nasz portal MyLomza.pl, który patronował konkursowi oraz LCE Logos Łomża.