Kolejni wykonawcy rezygnują z występów na tegorocznym festiwalu w Opolu z powodów politycznych. W ich ślady poszła także łomżynianka Monika Lewczuk, która dziś ogłosiła tę decyzję. Monika, choć z Łomży wyprowadziła się jeszcze jako dziecko, to urodziła się w naszym mieście i mieszkała tu do 8. roku życia.
Dziś Monika Lewczuk oficjalnie poinformowała o swojej rezygnacji z występu w Opolu:
Kochani,
chociaż jest to dla mnie bardzo trudna decyzja, bo muzyka jest całym moim życiem, a każdy wystep traktuje jako nasze wspólne święto, ze względu na okoliczności, postanowiłam zrezygnować z udziału w Festiwalu w Opolu.
Liczę na to, ze spotkamy się na koncertach, gdzie będziemy się świetnie bawić w cudownej i pokojowej atmosferze.
Z góry dziękuje za zrozumienie i do zobaczenia!
Monika Lewczuk (ur. 10 czerwca 1988 w Łomży) – polska piosenkarka, autorka tekstów, kompozytorka i była modelka. W 2009 roku zdobyła tytuły: Miss Mazowsza, I Wicemiss Polski oraz I Wicemiss Globe International. Dwa lata później wygrała międzynarodowy konkurs piękności Miss Supranational. W 2016 roku zadebiutowała na rynku fonograficznym albumem #1. Z płyty pochodzą single: „#Tam tam", który uzyskał w Polsce status złotej płyty, oraz „Zabiorę cię stąd", certyfikowany w Polsce podwójną platyną „Ty i Ja" i „Biegnę" z gościnnym udziałem polskiego piosenkarza Antka Smykiewicza. Utwory były notowane kolejno na 33., 11., 3. i 24. miejscu na na liście AirPlay – Top, najczęściej odtwarzanych utworów w polskich rozgłośniach radiowych. [za Wikipedia]