Reklama

Możliwy lockdown w całym kraju. "O tym przekonamy się jutro i pojutrze"

15/03/2021 15:13

Ta sytuacja wygląda bardzo niepokojąco i jeżeli będziemy mieli do czynienia z przyspieszeniem dynamiki zakażeń, będziemy podejmowali decyzje o obostrzeniach w skali całego kraju - przekazał podczas dzisiejszej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzieski. Kluczowe będą dane z poniedziałku (15.03) i wtorku (16.03).

Możliwe, że już niedługo w całej Polsce wrócą obostrzenia. Minister Adam Niedzielski określił dziś najnowsze wyniki zakażeń jako "bardzo niepokojące"

- Ta dzienna liczba zachorowań, która została odnotowana w ciągu dnia wczorajszego wyniosła blisko 11 tysięcy i to jest bardzo dynamiczny wzrost względem poprzedniego tygodnia - mówił. - Ten wzrost osiąga dynamikę rzędu 75 procent i jest to zdecydowane przyspieszenie w stosunku do tego, co obserwowaliśmy w ostatnich dniach. W ostatnich dniach średni przyrost zachorowań z tygodnia na tydzień spadał nawet z 30 do 25 procent. To, co odnotowaliśmy wczoraj jest bardzo niepokojącym sygnałem, tym bardziej, że liczba badań wykonanych w niedzielę, którą mamy zaraportowaną, przekroczyła 40 tysięcy, co tak naprawdę zdarzyło się tylko i wyłącznie w szczycie drugiej fali.

Reklama

Rząd ma przyglądać się dalszemu rozwojowi sytuacji. Kluczowe mają być wyniki z poniedziałku (15.03) i wtorku (16.03), które poznamy w najbliższych dniach.

- Jeżeli będziemy mieli rzeczywiście do czynienia z takim realnym, dużym przyspieszeniem dynamiki zachorowań, to konsekwencją tego będą decyzje, które będziemy podejmowali co do obostrzeń w skali całego kraju - mówił Niedzielski. -  Jeżeli ta obserwacja, która miała miejsce wczoraj jest tylko wyjątkiem, bo o tym przekonamy się jutro i pojutrze, to wtedy możemy rozważać jeszcze scenariusze regionalne, ale o tym co zrobimy, będzie decydowała dynamika rozwoju zachorowań w ciągu najbliższych dni.

Reklama

Przypomnijmy, w ciągu minionej doby potwierdzono w Polsce 10 896 nowych przypadków koronawirusa. Z powodu COVID-19 zmarło 5 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 23 osoby.

fot. KPRM

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości