Reklama

Muzeum Przyrody w Drozdowie ponownie utonęło w dźwiękach [FOTO]

16/08/2018 06:08

15 sierpnia w pięknych okolicznościach natury w parku Muzeum Przyrody w Drozdowie odbył się ciekawy koncert międzynarodowej młodzieżowej orkiestry dętej "Wersalinka". Kierownictwo artystyczne nad orkiestrą sprawują: Krzysztof Witkowski (Polska), Rein Vendla (Estonia), Olegs Kolesniczenko i Ruslans Margeviczs (Łotwa). Podczas koncertu orkiestra zaprezentowała muzykę klasyczną, popularną i patriotyczną. Międzynarodowa Młodzieżowa Orkiestra Dęta "WERSALINKA" ma już trzynaście lat. W ciągu tego okresu zagrało w orkiestrze ok. 800 osób i odbyło się ponad 100 koncertów w Polsce, Estonii, na Białorusi i Ukrainie.

Koncertowi towarzyszyły występy grupy tanecznej, którą tworzyły mażoretki z Zambrowa i Dobrzenia Wielkiego /woj.opolskie/. Pierwszy to zespół Enigma z Zambrowa prowadzony przez Marię Gierasiumiuk. Zespół "Enigma" jest zdobywcą mistrzostwa Polski regionu północno-wschodniego a w tym roku reprezentował Polskę na mistrzostwach Europy.

Drugi to zespół Senioritas z Dobrzynia Wielkiego, który prowadzony jest przez Martę Jabłońską. Zespół jest wielokrotnym zdobywcą mistrzostwa Polski, trzykrotnym zdobywcą Grand Prix Polski a także wielokrotnym mistrzem Europy i Świata.

Reklama

Występy młodych artystów zostały entuzjastycznie przyjęte przez licznie zgromadzoną publiczność. Po koncercie przygotowano niespodziankę. Była nią "musztra paradna" orkiestry wraz z mażoretkami. Pokaz odbył się na trawiastym terenie Parku.

Po niej zupełnie niespodziewanie wystąpiły dzieci /akurat przyjechały do Drozdowa zwiedzić Muzeum Przyrody/ z zespołu artystycznego "Śpiewające serce" z Lidy na Białorusi. Ich występ dostarczył oglądającym dodatkowych emocji. Kiedy pięknie po polsku zaczęli śpiewać "Pierwszą Brygadę" wszyscy słuchacze wzruszeni wstali z miejsc.

Reklama

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości