Mieszkańcy Łomży mogą korzystać z parkletu, czyli służącej wypoczynkowi drewnianej konstrukcji, która pojawiła się dziś na ul. Długiej.
Ze względu na rewitalizację Starego Rynku obecnie w rejonie tym brakuje miejsc, w których można byłoby przysiąść na chwilę i odpocząć. Dlatego na ulicy Długiej stanął parklet, który ma służyć przechodniom do odpoczynku - przekazali dziś miejscy urzędnicy.
Z założenia parklet jest miejscowym poszerzeniem przestrzeni dla pieszych, które wprowadza się głównie na ulicach zdominowanych przez samochody. Konstukcja wyposażona jest w siedziska oraz stolik, który pozwoli na rozstawienie napojów czy konsumpcję posiłku w trakcie spaceru
Jak Wam się podoba?

fot. UM Lomza