Za nami pierwszy dzień matur. Dziś (4.05) wszyscy maturzyści o godzinie 9:00 zmierzyli się z egzaminem z języka polskiego. Jak sobie poradzili i jak oceniają poziom trudności?
Tegoroczna matura tradycyjnie rozpoczęła się od egzaminu z języka polskiego. Maturzyści rozpoczęli swój pierwszy egzamin o godzinie 9:00, a na napisanie matury z języka ojczystego mieli aż 240 minut.
Postanowiliśmy zapytać łomżyńskich maturzystów o to, jak poszło im na egzaminie dojrzałości oraz jak oceniają poziom trudności tegorocznej matury z języka polskiego.
- "Banalne. Ja to nawet nie czytałem. Wszystko łatwe" - "Na Wesele to ja lubię godzić a nie czytać" -"Ogólnie myślę, że było dobrze. Zobaczymy w lipcu (...) Lektur stosunkowo nie było dużo (...) było Tango, elementy Przedwiośnia i Wesele" - informują maturzyści
Reklama
Niektórzy maturzyści pochwalili się również swoimi planami na przyszłość i opowiedzieli o wymarzonych kierunkach studiów.
- "Za granicę, Harvard" - "Plany na przyszłość? Na pewno studia" - "Chciałabym się dostać na studia, ale zobaczymy. Wydaje mi się, że matury całkiem dobrze pójdą (...) chciałabym iść na weterynarię" - mówią maturzyści
Więcej w materiale wideo.
Zobacz również