Punktualnie w samo południe, przed wejściem do Urzędu Skarbowego przy Polowej ustawią się mikrofony. Działacze Konfederacji zwołali briefing prasowy w dość wymownym miejscu. Na tapecie ląduje Krajowy System e-Faktur (KSeF). Będziemy tam z kamerą.
Temat e-faktur wałkowany jest od dawna, ale emocje wśród lokalnych przedsiębiorców wcale nie opadają. Konfederacja wraca do tematu, chcąc punktować wady systemu i – jak zapowiadają w nadesłanej notce – pokazać realne konsekwencje dla kieszeni nie tylko właścicieli firm, ale i zwykłych obywateli.
Dlaczego akurat teraz i dlaczego pod urzędem przy Polowej 47? Tego dowiemy się za kilkadziesiąt minut. Politycy mają przedstawić swoje obecne stanowisko w tej sprawie. Czy będzie merytorycznie, czy skończy się na politycznych hasłach? Warto posłuchać samemu i wyrobić sobie zdanie.
Jeśli nie macie czasu, żeby pojawić się na miejscu, my zrobimy to za Was.
Transmisja startuje o 12:00 na mylomza.pl