Po 48 godzinach nieprzerwanej pracy zakończyliśmy pierwsza misję "Nadzieja dla Ukrainy" na kolejowym przejściu granicznym w Przemyślu - przekazują ratownicy z łomżyńskiej Grupy Ratowniczej "Nadzieja"
Ratownicy z łomżyńskiej GR "Nadzieja" w poniedziałek ruszyli na polsko-ukraińską granicę. Pracowali na kolejowym przejściu granicznym w Przemyślu, gdzie zatrzymują się pociągi z Ukrainy. Zespół rozwinął tam punkt medyczny do udzielania pomocy.
Dziś ratownicy poinformowali o zakończeniu pierwszej misji. W sobotę ruszają po raz kolejny.
"Dla dziecięcego uśmiechu przez łzy każdy wysiłek i pieniądze są za małe... Pierwsza misja "Nadzieja dla Ukrainy" za nami: dwie doby na przejściu kolejowym w Przemyślu. Teraz szykujemy się na wyjazd już w najbliższą sobotę. Potrzebne są pieniądze na środki medyczne i wózki inwalidzkie. Używane można przynosić do soboty do godz. 12.00 i zostawiać po prostu przy plebanii lub garażach Grupa Ratownicza Nadzieja Łomża" - czytamy.
Reklama
zdj. GR Nadzieja