Reklama

"Nadzwyczajnej" obniżki diet nie będzie

27/05/2020 12:32

Miejscy radni nie zgodzili się na zaproponowaną przez "Przyjazną Łomżę" 90-procentową obniżkę diet.

Chodzi o pomysł radnych "Przyjaznej Łomży", którzy zaproponowali wprowadzenie 90-procentowej obniżki diet w czasie trwania obecnej epidemii koronawirusa, ale także w przyszłości, po ewentualnym wprowadzeniu stanu epidemii lub któregokolwiek ze stanów nadzwyczajnych. Wnioskodawcy podkreślili w uzasadnieniu, że obecnie obowiązująca uchwała ws. wysokości diet oraz zwrotu kosztów podróży "nie przewidziała sytuacji, w jakiej obecnie się znajdujemy" i argumentowali, że działanie w stanie zagrożenia wymaga wyrzeczeń, a "uchwała w proponowanym brzmieniu to także gest solidarności z osobami, które już odczuwają skutki epidemii jak i tymi, którzy będą ich doświadczali w przyszłości".

Szczegóły projektu opisaliśmy wcześniej:

Reklama

Po odczytaniu uzasadnienia projektu przez Dariusza Domasiewicza, głos zabrał Zbigniew Prosiński, który zaapelował, aby w sytuacji zagrożeń, jeśli diety zostaną w budżecie - rada szybko podejmowała działania i kierowała środki tam, gdzie są one potrzebne.

"Nadzwyczajnej" obniżki diet jednak nie będzie, bo uchwała została odrzucona 12 głosami przeciw. Głosowanie odbyło się bez kłótni i sporów. 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości