Artysta plastyk, scenograf Teatru Lalki i Aktora w Łomży, Przemysław Karwowski odebrał wczoraj w Operze i Filharmonii Podlaskiej - Europejskim Centrum Kultury w Białymstoku z rąk wicemarszałka woj. podlaskiego Macieja Żywno doroczną Nagrodę Marszałka Województwa Podlaskiego za sezon artystyczny 2016/2017.
Gala wręczenia Nagród Marszałka Województwa Podlaskiego w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury za sezon 2016/2017 odbyła się 25 października br. w Operze i Filharmonii Podlaskiej - Europejskie Centrum Kultury. W uroczystościach wzięli udział artyści, dyrektorzy podlaskich placówek kultury, przedstawiciele samorządu. Nagrody wręczali Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński i Wicemarszałek Maciej Żywno.
Kapituła nagrody Marszałka Województwa Podlaskiego spośród piętnastu nominowanych, wybrała siedmiu laureatów. Za całokształt dokonań artystycznych marszałkowską nagrodę otrzymał artysta plastyk, scenograf Teatru Lalki i Aktora Przemysław Filip Karwowski.
Laureaci zgodnie podkreślali, że nagroda jest ogromnym wyróżnieniem i daje motywację do pracy i dla tych, którzy od wielu lat tworzą i dla tych, którzy są na początku działalności artystycznej.