Wczorajszy wieczór w II Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Łomży zapisał się w pamięci uczniów i nauczycieli jako wyjątkowy moment. Maturzyści przygotowali niesamowity spektakl - tańczyli poloneza przez prawie 15 minut. Był to najdłuższy taniec - polonez tegorocznych studniówek.
Impreza odbyła się w auli im. Hanki Bielickiej, która na ten wieczór zamieniła się w magiczne miejsce pełne elegancji i radości. Uroczysty bal rozpoczął się od tradycyjnego poloneza, w którym wzięło udział pięć klas maturalnych. Tańczący uczniowie z wdziękiem i gracją przemierzali aulę, a ich występ wywołał burzę oklasków. Za oprawę muzyczną odpowiadał DJ/Wodzirej Mateusz Niksa, który zadbał, aby każdy rytm wprowadzał uczestników w jeszcze lepszy nastrój.
Wyjątkowym momentem studniówki było również wyrażenie wdzięczności nauczycielom i wychowawcom przez maturzystów. Podziękowania skierowano do: Marty Wysockiej - Bienias, Mariusza Małkowskiego, Tatiany Ovchinnikovej, Jolanty Simon oraz Pawła Bukowskiego. Uczniowie gorąco dziękowali im za wyrozumiałość, wsparcie i trud włożony w ich edukację, podkreślając jak ważna jest ich rola w przygotowaniu do egzaminu dojrzałości.