Reklama

"Najsmaczniejsze pierogi" w WECIE [FOTO]

26/03/2019 09:04

Po raz szósty w ZSWiO nr 7 w Łomży odbył się konkurs kulinarny pod hasłem "Najsmaczniejsze pierogi". Wiosenne zawody zorganizowano z inicjatywy Szkolnego Koła Gastronomicznego pod kierunkiem nauczycieli przedmiotów zawodowych Eweliny Karpińskiej i Elżbiety Jaroty.

Galerię  smaków  miały  wyrażać  proponowane  kategorie –  na  słodko i na słono. Do konkursu zgłosiło się osiem dwuosobowych zespołów mających koncepcję i zamiłowanie do zawodu. Byli to uczniowie kierunku technik żywienia i usług gastronomicznych.

Młodzi kandydaci na mistrzów kuchni mieli wiele pomysłów, zarówno dotyczących nadzienia, jak też technik wykonania. Zaoferowali m.in. pierogi z łososiem i szpinakiem, ze szpinakiem, kaszą gryczaną i serem feta, ze szpinakiem i twarogiem podane z sosem orzechowym, gotowane na bulionie i faszerowane mięsem z indyka, ale również serem i suszonymi pomidorami.

Reklama

Barwne  i udekorowane półmiski oceniało jury złożone z praktyków: Anna Rogińska i Justyna Frankowska z restauracji Retro, Dariusz Siennicki z restauracji Spokojna, Joanna Dąbrowska z restauracji Ryś oraz gospodarze imprezy: zastępca dyrektora ZSWiO Sylwia Makowska i nauczyciel przedmiotów zawodowych Jolanta Bożena Przybyłowska.

Na podstawie wcześniej przyjętych kryteriów, wśród których należy wymienić: wygląd, smak, zapach, innowacyjność podania oraz dobór dodatków, wyłoniono najatrakcyjniejsze potrawy. Zwycięzcami konkursu zostali:

Reklama

I miejsce - Piotr Parafiński i Piotr Modzelewski (klasa IIIc)

II miejsce - Łucja Lichomska i Olga  Zięba (klasa IIIc)

III  miejsce - ex aequo: Jakub  Matejkowski i Bartłomiej  Zysk (klasa IIc), Jakub  Roszkowski i Weronika Pogroszewska (klasa IIId) , Natalia  Farfułowska i Piotr Pastorczyk (klasa III c)

- Niewątpliwie , organizowanie  tego  typu  konkursów  przyczynia  się  do  podniesienia  jakości  pracy  szkoły , poprzez  lepsze przygotowanie  do zdania  egzaminów z kwalifikacji  zawodowych. Ponadto uczą  kreatywności, zdrowej  rywalizacji   i  współpracy  w grupie  - podsumowują  obecni na  imprezie nauczyciele  i uczniowie .

Reklama

/Źródło: Ewelina Karpińska  Siwek, Elżbieta  Jarota/

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości