Reklama

Nauczycielom Tajnego Nauczania w okresie II Wojny Światowej [FOTO]

14/10/2021 11:12

​​​​​​​W budynku Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży odsłonięta została tablica upamiętniająca nauczycieli tajnego nauczania w okresie II wojny światowej. - Oni traktowali swoją pracę w kategoriach służby nauczycielskiej. Myślę, że jest to piękne pojęcie i myślę że powinniśmy o nich pamiętać – mówił dyrektor ZSEiO Paweł Drożyner.

Tablica upamiętnia: Walerię Jachimowicz, Zofię Jankowską, Reginę Pacewicz, Rozalię Przybyłowską, Annę Samojło i Stanisławę Truskolaską.

Wymienione osoby w okresie swojej pracy zawodowej w dzisiejszym Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży były po zakończeniu II wojny światowej czynnymi członkiniami Ligi Kobiet i ZNP. W okresie tajnego nauczania były członkami Tajnej Organizacji Nauczycielskiej.

Tablicę poświęcił ks. kan. Marian Mieczkowski.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości