- Od czwartku w szkołach naukę stacjonarną będą kontynuować uczniowie z klas 1-4 oraz uczniowie zerówek. Uczniowie klas 5, 6, 7, 8, i szkół ponadpodstawowych przechodzą na naukę zdalną do końca ferii zimowych. W tym okresie będzie możliwość spotykania się maturzystów — powiedział minister Czarnek.
Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek ogłosił dziś, że od czwartku w całej Polsce zostanie wprowadzona nauka zdalna. Ma trwać do końca ferii zimowych, czyli do 27 lutego.
- W praktyce oznacza to dla większości uczniów nieco ponad dwa tygodnie nauki zdalnej, bo pozostałe dwa tygodnie to są ferie zimowe, które w dziewięciu województwach przypadają na okres lutego - mówił minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.
- Wsłuchując się w apele i głos służb sanitarnych, analizując dane z wczoraj i z dziś, musieliśmy podjąć decyzję o ograniczeniu nauki stacjonarnej i wprowadzeniu nauki zdalnej do końca ferii zimowych. Jutro będzie podpisane rozporządzenie w tej sprawie - napisał minister na Twitterze.
Reklama
Rektorzy uczelni wyższych samodzielnie mają podejmować decyzje o ewentualnym przejściu na naukę zdalną.