Reklama

Niebawem bieg z okazji 15-lecia PWSIiP w Łomży [VIDEO]

03/04/2019 14:59
14

PWSIiP w Łomży godz: 12:00

Punktualnie w południe 14 kwietnia 2019 roku wystartują I Otwarte Akademickie Mistrzostwa Łomży w biegu ulicznym z okazji Jubileuszu 15-lecia PWSIiP w Łomży. Bieg będzie rozegrany na dystansie 10 oraz 5 km. Znajdzie się także konkurencja dla miłośników Nordic Walking! Organizatorzy mają do rozdania wiele nagród, a na chwilę obecną zarejestrowanych jest ponad 100 zawodników.

Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży zaprasza do wzięcia udziału w I Otwartych Akademickich Mistrzostwach Łomży w biegu ulicznym z okazji Jubileuszu 15-lecia PWSIiP. – Mamy aż jedenaście kategorii wiekowych dla pań i panów, dystans dziesięć i pięć kilometrów. Pogoda będzie wiosenna. Zapraszamy amatorów i profesjonalistów. Jeżeli ktokolwiek się zmęczy biegnąc, będzie mógł odpocząć, skorzystać z punktów nawadniania oraz medycznych. Każdy uczestnik otrzyma zestaw startowy, a w nim atrakcyjną koszulkę biegową  – zachęca Mariusz Niziński, dyrektor sportowy biegu, społecznik i pasjonat sportu: biegacz, pływak, koszykarz, tenisista, wrocławian, który od trzydziestu lat kreuje sportowo-rekreacyjne oblicze Łomży.

Jubileusz to okazja do popularyzowania nauki oraz aktywnych form rekreacji. Kluczowym elementem akademickiego świętowania jest bieg uliczny, który odbędzie się 14 kwietnia. Jego trasa posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, czyli jest odpowiednio wydzielona i zabezpieczona. Start w sercu uczelni, czyli na ulicy Akademickiej 14.

Reklama

Biurem biegu zarządza Zakład Kultury Fizycznej PWSIiP, jego szef dr Tomasz Waldziński gwarantuje, że organizatorzy zadbają o wszelkie detale imprezy. – Cieszę się, że wydarzenie sportowe staje się ogniwem łączącym uczelnię z mieszkańcami miasta, regionu, a tym samym ważnym aspektem jubileuszu – mówi dr Tomasza Waldziński. Wielkim orędownikiem sportowej imprezy jest także prorektor PWSIiP dr Dariusz Perło, ekonomista oraz miłośnik biegania. – Popularyzujemy zdrowy tryb życia, dlatego nawet napoje izotoniczne dla uczestników będą bez konserwantów, sztucznych barwników i aromatów. Przygotują je uczelniani technolodzy żywności. Bieg ma charakter otwarty, jego uczestnikami mogą być sportowi profesjonaliści, amatorzy, studenci oraz seniorzy – wyjaśnia prorektor PWSIiP. 

Celem rekreacyjno-sportowej imprezy jest upamiętnienie powstania jedynej państwowej uczelni w Łomży oraz integracja środowiska akademickiego z mieszkańcami miasta i regionu. Bieg zostanie rozegrany na dystansie dziesięciu kilometrów w jedenastu kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn, OPEN kobiet i mężczyzn, akademickiej dedykowanej studentom, drużynowej OPEN, drużynowej publicznych uczelni zawodowych oraz w kategorii niepełnosprawni na wózkach aktywnych i na wózkach handbike. Dla mniej wprawnych biegaczy organizatorzy proponują także bieg na dystansie pięciu kilometrów w kategorii OPEN kobiet i mężczyzn.

Reklama

Szczegóły, czyli klasyfikacje i nagrody dostępne są w REGULAMINIE.
Warunkiem udziału w biegu jest ELEKTRONICZNA REJESTRACJA.

Źródło: Jolanta Święszkowska/mylomza
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości