Nie poznaliśmy nowego przewodniczącego Rady Miejskiej Łomży. Po dwóch długich przerwach Alicja Konopka poinformowała, że „rezygnuje z rezygnacji”.
Przypomnijmy: Dziś rano informowaliśmy, że radna Alicja Konopka nie chce już być przewodniczącą Rady Miejskiej w Łomży i złożyła pisemną rezygnację. W dokumencie wskazała, że jej ustąpienie ze stanowiska ma mieć związek z "toczącym się w ostatnich miesiącach sporem o "stołek" Przewodniczącego Rady Miejskiej w Łomży między dwoma partiami politycznymi: PiS i PO".
- Cała sytuacja skutkowała tym, że w grudniu ubiegłego roku nie została podjęta uchwała w sprawie budżetu miasta, co spowodowało negatywne konsekwencje w funkcjonowaniu naszego samorządu - podkreślała Alicja Konopka w uzasadnieniu swojej decyzji.
Reklama
Informowaliśmy o tym tutaj: Alicja Konopka rezygnuje z pełnienia funkcji przewodniczącej rady miejskiej
Nieoczekiwany zwrot akcji
Przed podjęciem tematu rezygnacji i powołania nowego przewodniczącego radni otrzymali godzinę przerwy, a następnie kolejne pół godziny przerwy.
Po powrocie przewodnicząca Alicja Konopka poinformowała, że „rezygnuje z rezygnacji” i dalej będzie przewodniczącą.
LI zwyczajna sesja Rady Miejskiej Łomży nadal trwa. Ogłoszona została... kolejna przerwa. Transmisja dostępna jest tutaj: