Czas wyprzedaży i promocji związanych z „Black Friday” to idealna okazja dla oszustów. Przekonał się o tym mężczyzna, który przez "godną uwagi" ofertę stracił 2 tysiące złotych.
Black Friday to szaleństwo zakupów i łowy dla internetowych oszustów. Ofiarą "promocji" padł mieszkaniec powiatu monieckiego.
- Z relacji mężczyzny wynikało, że zainteresował się ofertą sprzedaży elektronarzędzi na jednym z portali ogłoszeniowych w bardzo atrakcyjnej cenie. Po kontakcie z osobą sprzedającą, mężczyzna od razu wpłacił ustaloną kwotę. Gdy wykonał płatność BLIKIEM, kontakt ze sprzedającym urwał się - relacjonuje KPP Mońki.
To był moment, w którym mężczyzna zrozumiał, że został oszukany. Pokrzywdzony w efekcie stracił 2 tysiące złotych.
źródło: KPP Mońki