Reklama

Nowe oświetlenie na boisku "Biały Orzeł" przyniesie spore oszczędności

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży jest w trakcie zakupu i montażu nowego energooszczędnego oświetlenia na "Boisku Orzeł" przy ul. Zjazd. Inwestycja ma być zakończona do końca października 2024 roku i będzie kosztowała ponad 70 tysięcy złotych. 

Realizacja zadania obniży zapotrzebowanie mocy oświetlenia z zamontowanych 1500 kW do 350 kW – co bezpośrednio wpłynie na zmniejszenie kosztów zużycia energii, aż o 73,26%. Na dzień dzisiejszy jednogodzinny koszt oświetlenia wynosi 65,55 zł, a po zamontowaniu nowych lamp zmniejszy się prawie czterokrotnie do 17,53 zł.

To duża oszczędność, która da wymierne korzyści, bo dzięki temu mniej zapłacą także korzystające z obiektu kluby – podkreśla prezydent Mariusz Chrzanowski.

Jak informuje MOSiR są już zamontowane podliczniki na energię elektryczną, w wyniku czego kluby będą płaciły za faktyczne zużycie energii. W podobny sposób naliczana ma być również cena brutto za treningi i mecze na Stadionie Miejskim.

Źródło: Urząd Miejski w Łomży
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości