Reklama

Nowe zasady testowania w kierunku koronawirusa. Zmiana organizacji pracy punktu w Łomży

31/03/2022 11:03

Zmieniają się zasady finansowania i zlecania testów w kierunku koronawirusa. W związku z wprowadzonymi zmianami zmienia się także organizacja pracy Punktu Wymazowego w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży

Szpital informuje w komunikacie, że od 1 kwietnia br. NFZ nie finansuje testów osobom z objawami zakażenia SARS-Cov-2. Zmieniają się także zasady zlecania testów. Nie zaleca się rutynowego testowania pacjentów bezobjawowych, także przy przyjęciu do szpitala wykonywanie testów jest zalecane tylko wówczas, gdy są ku temu wskazania kliniczne. W przypadku gorączki i/lub objawów infekcji dróg oddechowych decyzję o wykonaniu testu podejmuje lekarz POZ wystawiając skierowanie, które jest podstawą do wykonania badania.

"W związku z tym od 1 kwietnia br. badania w kierunku zakażenia SARS-Cov-2 będą wykonywane wyłącznie na zlecenie lekarza POZ, który ma podpisaną umowę z naszą placówką na świadczenie takich usług lub komercyjnie (odpłatnie) - informuje Jolanta Gryc, pełnomocnik dyrektora ds. jakości.

Reklama

Badania w punkcie wymazowym  będą pobierane  w dni robocze (poniedziałek-piątek) w godz.: 13.00-14.00 po wcześniejszej rejestracji telefonicznej. Rejestracja: tel.: 864733575, 864733576, 864733581.

Szczepienia przeciw Covid-19 pozostają nadal bezpłatne i nie zmienia się organizacja pracy Punktu Szczepień – Rejestracja: 86 47 33 662 lub 880 320 272  w godz. 8.00 - 14.00

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości