Od kilku dni Miejski Dom Kultury Dom Środowisk Twórczych w Łomży ma nowego dyrektora. Został nim Krzysztof Zemło, były aktor Teatru Lalki i Aktora w Łomży, a poza tym również reżyser i pedagog. O planach związanych z kierowaniem MDK DŚT, z Krzysztofem Zemło rozmawiała Karolina Gołębiowska.
Krzysztof Zemło opowiada m.in. o swojej zawodowej ścieżce, o tym jak doszło do tego, że został dyrektorem miejskiej instytucji. Przyznaje przy tym, że pomogły mu w tym aktorskie umiejętności, dzięki którym potrafił oczarować (zaczarować?) komisję, która to jego osobę spośród dziewięciu kandydatów zarekomendowała Prezydentowi Łomży na to stanowisko.
Nowy dyrektor ma ambitne plany związane z kierowaniem Domem Kultury. Chce, by to miejsce ponownie zaczęło tętnić życiem, a oferta była tak szeroka, że nie pomieszczą jej mury budynku przy ulicy Wojska Polskiego. Już najbliższe ferie zapowiadają się bardzo ciekawie za sprawą przygotowywanej właśnie oferty.
Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z dyrektorem Krzysztofem Zemło!