Bohater Bitwy pod Wizną Major Władysław Raginis zostanie patronem nowego mostu na Narwi. Oficjalne ogłoszenie ma nastąpić na poświątecznej sesji Rady Gminy Wizna.
Kilka dni temu wójt ogłosił na swoim Facebooku, że samorząd poszukuje patrona dla nowego mostu w Wiźnie. Sam zaproponował majora Władysława Raginisa.
Pomysł spotkał się z dużą przychylnością i poparciem mieszkańców.
- Pierwotna propozycja majora Raginisa jest najbardziej akceptowalna przez ludzi i niedługo będziemy nadawać jego imię- powiedział wójt Artur Szulc, wskazując, że oficjalne nadanie imienia nastąpi na uroczystej sesji Rady Gminy.
Most w Wiźnie został oddany do użytku w listopadzie tego roku.
Nowa konstrukcja ma 184,5 metra długości i prawie 15 metrów szerokości. W porównaniu do poprzedniego mostu ma szerszą jezdnię, a także chodnik i ścieżkę pieszo rowerową.
W toku prac przebudowano również fragment drogi krajowej nr 64 na długości 400 metrów.
Zamontowanie tabliczki z nowym patronem zaplanowane jest pod koniec marca, podczas uroczystych obchodów otwarcia mostu.