W ciągu 3 lat ma powstać 1000 hal sportowych o lekkiej konstrukcji - to cel nowego rządowego programu. Nowe obiekty zostaną wybudowane w gminach miejsko-wiejskich i wiejskich.
W środę (22.06) premier Mateusz Morawiecki ogłosił program budowy hal sportowych o lekkiej konstrukcji. Mają one pojawić się w gminach miejsko-wiejskich i wiejskich. Nas ten cel w edycji pilotażowej 2022 przeznaczone zostanie 80 mln zł.
- Te hale sportowe będą dzieciaki i młodzież wyciągać sprzed telewizorów do zdrowszego życia. Chcemy, żeby przez okres kolejnych paru lat powstało takich hal co najmniej 1000. To będą hale do gry w koszykówkę, siatkówkę, piłkę nożną czy tenisa - zapowiada szef rządu.
Reklama
Kilkadziesiąt obiektów tego typu ma pojawić się jeszcze w tym roku.
Samorządy będą mogły ubiegać się o dofinansowanie na budowę nowego boiska wielofunkcyjnego lub zadaszenie o stałej konstrukcji już istniejącego boiska.

Wnioski będą przyjmowane od 18 lipca do 16 sierpnia.
Źródło: KPRM, oprac. mylomza.pl Wizualizacje - Ministerstwo Sportu i Turystyki

