Reklama

Nowy spektakl w łomżyńskim teatrze. „Niebieska Niedźwiedzica” zadebiutuje już w ten weekend [FOTO i VIDEO]

26/02/2026 14:49

Teatr Lalki i Aktora w Łomży przygotowuje się do prapremiery spektaklu „Niebieska niedźwiedzica”, opartego na książce Joanny Chmielewskiej. O kulisach powstawania przedstawienia, jego przesłaniu oraz pracy nad sceniczną adaptacją opowiedzieli twórcy podczas konferencji prasowej.

W łomżyńskim Teatrze Lalki i Aktora zorganizowano dziś konferencję prasową poświęconą nowej sztuce, która niebawem zadebiutuje na scenie. O kulisach przygotowań i pracy opowiedzieli artyści, a także dyrektor teatru Jarosław Antoniuk.

- W najbliższą sobotę odbędzie się prapremiera spektaklu „Niebieska niedźwiedzica” na podstawie książki Joanny Chmielewskiej. Od wielu lat pisze ona z powodzeniem książki dla dzieci. Bardzo się cieszę, że nasz teatr wychodzi naprzeciw widowni w każdym wieku- mówił Jarosław Antoniuk.

Reklama

Za adaptację i reżyserię spektaklu odpowiada Katarzyna Hora, absolwentka Wrocławskiej Szkoły Teatralnej. Po raz pierwszy współpracuje ona z łomżyńskim teatrem.

- Wybrałam ten tekst do adaptacji scenicznej, ponieważ ten temat wydaje mi się szalenie aktualny i jak każda dobra opowieść ma w sobie wiele różnorodnych treści. Opowiada o wykluczeniu i akceptacji, ale ma również wiele innych wątków- mówiła reżyserka.

„Niebieska niedźwiedzica” to historia, która przypomina, że świat potrzebuje wielu różnych kolorów, bo inaczej szybko staje się miejscem smutnym i pozbawionym blasku. W spektaklu wykorzystane zostaną hybrydowe formy lalkarskie i scenografia, które pozwolą wydobyć poetycką, delikatną atmosferę ukrytą w słowach i obrazach.

Reklama

- Muzyka, która towarzyszy wspaniałym postaciom, pomaga aktorom i dzieciom. Towarzyszy ona akcji, a usłyszeć będzie można między innymi klarnet basowy- wskazał autor muzyki, Piotr Śnieguła.  

Najnowszy spektakl Teatru Lalki i Aktora to też debiut dla Magdaleny Zubrycka, która niedawno dołączyła do zespołu.

 - Moje przyjęcie do zespołu było zupełnie inne niż doświadczenie bohaterki spektaklu. Bardzo dobrze mi się pracowało nad tą rolą i łatwo było mi współodczuwać z bohaterką- powiedziała Magdalena Zubrycka.

Reklama

Niebieska Niedźwiedzica zadebiutuje w Teatrze Lalki i Aktora już w najbliższy piątek o godzinie 17:00.

Bilety można nabyć TUTAJ.

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 26/02/2026 15:17
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości