Reklama

Obchody rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. W Łomży zawyją syreny

31/07/2020 07:00

1 sierpnia będziemy obchodzili 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. W sobotę, w miejscach pamięci, złożone będą kwiaty. Tego dnia usłyszmy również syreny.

1 sierpnia o godz. 17:00 prezydent Łomży oraz dowódca 13. Batalionu Lekkiej Piechoty zapraszają wszystkie instytucje, organizacje oraz mieszkańców miasta do wspólnego złożenia kwiatów i zapalenia zniczy pod pomnikami Żołnierzy Armii Krajowej Obwodu Łomżyńskiego oraz Żołnierzy Podziemia Narodowego Ziemi Łomżyńskiej, znajdującymi się przy Szkole Muzycznej (Al. Legionów 36) oraz w Dolinie Pamięci przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego (ul. kard. Wyszyńskiego 11).

- Zachęcamy, aby w tym momencie zatrzymać się, by chwilą zadumy, refleksji i modlitwy oddać hołd tym, którzy polegli w obronie ojczyzny - przekazuje Łukasz Czech z Kancelarii Prezydenta Miasta.

Reklama

W sobotę (1.08) na terenie całego województwa uruchomione zostaną również syreny alarmowe. Będzie to nie tylko test systemu, ale także upamiętnienie 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Syreny zawyją punktualnie o godz. 17:00.

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Białymstoku informuje, że włączenie syren będzie jednocześnie testem sprawności urządzeń systemu wykrywania i alarmowania.  Sygnały alarmowe przekazywane w tym dniu będą ćwiczebne.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości