1 sierpnia będziemy obchodzili 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. W sobotę, w miejscach pamięci, złożone będą kwiaty. Tego dnia usłyszmy również syreny.
1 sierpnia o godz. 17:00 prezydent Łomży oraz dowódca 13. Batalionu Lekkiej Piechoty zapraszają wszystkie instytucje, organizacje oraz mieszkańców miasta do wspólnego złożenia kwiatów i zapalenia zniczy pod pomnikami Żołnierzy Armii Krajowej Obwodu Łomżyńskiego oraz Żołnierzy Podziemia Narodowego Ziemi Łomżyńskiej, znajdującymi się przy Szkole Muzycznej (Al. Legionów 36) oraz w Dolinie Pamięci przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego (ul. kard. Wyszyńskiego 11).
- Zachęcamy, aby w tym momencie zatrzymać się, by chwilą zadumy, refleksji i modlitwy oddać hołd tym, którzy polegli w obronie ojczyzny - przekazuje Łukasz Czech z Kancelarii Prezydenta Miasta.
Reklama
W sobotę (1.08) na terenie całego województwa uruchomione zostaną również syreny alarmowe. Będzie to nie tylko test systemu, ale także upamiętnienie 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Syreny zawyją punktualnie o godz. 17:00.
Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Białymstoku informuje, że włączenie syren będzie jednocześnie testem sprawności urządzeń systemu wykrywania i alarmowania. Sygnały alarmowe przekazywane w tym dniu będą ćwiczebne.