Święto Niepodległości to najważniejsze polskie święto narodowe, obchodzone co roku, na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej tak doniosłej okazji uczniowie ZSWiO Nr 7 w Łomży wzięli udział w uroczystej akademii upamiętniającej to wydarzenie. Młodzi wykonawcy przypomnieli trudne momenty w historii Polski.
W podniosły nastrój całą widownię, wśród której znaleźli się zaproszeni goście poseł na Sejm RP pani Bernadeta Krynicka, radna pani Wanda Mężyńska, dyrektor Nadleśnictwa Łomża pan Dariusz Godlewski, starszy chorąży pan Sławomir Mazurek, pani Anna Wądołowska ze Stowarzyszenia Quźnia Dzieciom, pani Beata Matulewicz – przewodnicząca Rady Rodziców oraz wieloletni nauczyciel historii w „WECIE” pan Jerzy Modzelewski, wprowadzili chórzyści, wykonując patriotyczne i legionowe pieśni.
- To były wyjątkowo wzruszające chwile. Przypomnieliście najistotniejsze momenty w historii Polski. Dziękuję Wam - uczniowie WETY” - takimi słowami podsumowała wystąpienie młodzieży poseł RP Bernadeta Krynicka.
Dyrektor ZSWiO Nr 7 w Łomży Bogumiła Olbryś, cytując słowa Marszałka J. Piłsudskiego: Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości, zachęcała młodzież do odwiedzenia miejsc związanych z historią Polski. Przekonywała uczniów, jak ważnym słowem w życiu każdego człowieka jest WOLNOŚĆ. I że współczesny świat potrzebuje prawdziwych Polaków, którzy znają swoje korzenie i kultywują polskie tradycje.
Uroczysty apel przygotowały nauczycielki: Maria Szymańska i Joanna Włostowska, o dekoracje zadbały pani Ewa Czerska i pani Beata Gromek – Wysmułek.