Wczoraj w jednej z ostrołęckich szkół podrzucono paczkę, która wzbudziła podejrzenia pracowników szkoły. Był to karton z napisem, że jest to przesyłka "Od Al-Kaidy". Na miejsce wysłano policję i straż pożarną. Okazało się, że w pudełku znajdowały się...
Buty!
Jak mówił w rozmowie z portalem www.moja-ostroleka.pl asp. Krzysztof Kolator z KMP w Ostrołęce, paczka została znaleziona w świetlicy Szkoły Podstawowej nr 10. Na miejsce przyjechali policjanci i strażacy, a dyrektor szkoły zarządziła ewakuację.
Mundurowi dokładnie przeszukali pomieszczenia placówki i nie znaleźli nic niebezpiecznego. Sprawcą całego zamieszania z paczką "Od Al-Kaidy" okazał się 42-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego, który miał również wstępnie przyznać się do przyniesienia tego kartonu do szkoły. Żart? Najprawdopodobniej, ale tego typu zachowanie jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
Art. 224a KK: Kto wiedząc, że zagrożenie nie istnieje, zawiadamia o zdarzeniu, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób lub mieniu w znacznych rozmiarach lub stwarza sytuację, mającą wywołać przekonanie o istnieniu takiego zagrożenia, czym wywołuje czynność instytucji użyteczności publicznej lub organu ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia mającą na celu uchylenie zagrożenia, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8
fot. Moja Ostrołęka