Od poniedziałku (15.02) rusza kolejna tura rejestracji dla pozostałych grup nauczycieli do 65. roku życia oraz nauczycieli akademickich. Analogicznie jak przy rejestracji podczas I tury, nauczyciele będą zgłaszać się do dyrektora szkoły, placówki oświatowej. Formularz zgłoszeniowy będzie dostępny do czwartku (18.02).
Kto może się zarejestrować na szczepienia od 15 lutego br.?
Na szczepienie mogą zarejestrować się osoby urodzone od 1 stycznia 1956 do 31 grudnia 2003. Nauczyciele urodzeni w 1955 r. i wcześniej będą mieli możliwość zaszczepienia w późniejszym terminie. Na listach nie będzie również nauczycieli, którzy mają zaznaczoną w SIO długotrwałą nieobecność (powyżej 25 czerwca br.)
Co się dzieje po rejestracji?
Wskazany w formularzu szpital będzie kontaktował się bezpośrednio z dyrektorem szkoły lub placówki lub inną osobą wskazaną do kontaktu w formularzu, w celu ustalenia daty i godziny szczepienia.
Rejestracja nauczycieli akademickich
Nauczyciele akademiccy będą mogli się rejestrować od poniedziałku, 15 lutego br. Rektorzy uczelni otrzymają szczegółowe wytyczne w tej sprawie – więcej informacji. Ogólne zasady dotyczące systemu zapisów na szczepienia nauczycieli akademickich i innych osób prowadzących zajęcia na uczelniach znajduje się na stronie.
Q&A szczepienia wszystkich nauczycieli
Źródło: gov.pl