W styczniu 2021 roku najprawdopodobniej niemożliwe będzie zorganizowanie tradycyjnego Orszaku Trzech Króli, czyli barwnego korowodu, który za każdym razem łączy i spaja lokalne społeczności. Wszystko z powodu epidemii koronawirusa.
"W sytuacji pandemii Covid 19 nie można zorganizować tradycyjnego Orszaku Trzech Króli. Nie oznacza to jednak, że to wyjątkowe wydarzenie nie odbędzie się w innej formule" - przekazuje w komunikacie ks. Jacek Czaplicki, wikariusz biskupi ds. duszpasterstwa ogólnego.
Są propozycje, by Święto Trzech Króli uczcić inaczej . Na prośbę organizatorów Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Diecezji Łomżyńskiej podaje takie propozycje jak: Mini Orszak, Spacer Orszakowy, Orszak kolęd czy Orszakowy Challenge Kolędowy. Co to oznacza?
Aby zgłosić się do udziału w tym wydarzeniu (do 15 listopada br.) należy wejść na stronę: www.orszak.org.
----
Tak wyglądał ostatni Orszak Trzech Króli w Łomży: