Sfałszowane pisma informujące o obowiązku poddania się badaniom przesiewowym pod kątem gruźlicy trafiły do niektórych szkół w naszym kraju. Oszuści podszywają się pod Główny Inspektorat Sanitarny.
Do niektórych szkół w Polsce drogą mailową trafiły sfałszowane pisma informujące o obowiązku poddania się badaniom przesiewowym pod kątem gruźlicy. Wiadomości przekazywane są z błędnego adresu "inspektorat@sanepidgov.pl" (brakuje kropki pomiędzy sanepid a gov).
Główny Inspektorat Sanitarny informuje, że jest to próba rozpowszechniania dezinformacji, a żadne z opisanych działań nie są prawdziwe.
- Apelujemy o rozwagę i szczególnie uważne weryfikowanie otrzymywanych informacji, zwłaszcza adresów mailowych nadawcy. O sprawie zostały poinformowane odpowiednie organy i służby - informuje GIS
Reklama


źródło: GIS
zdj. główne: pixabay