Reklama

Pierwsza powyborcza konferencja "Przyjaznej Łomży" [VIDEO i FOTO]

15/02/2019 13:12

Pierwszą konferencję prasową "Przyjaznej Łomży" po ubiegłorocznych wyborach samorządowych poświęcono przede wszystkim kwestii śmieci. - Kurz wyborczy opadł. Przyjazna Łomża pamięta o programie. Będziemy ten program realizować. Tak jak mówiliśmy podczas kampanii - mówił Dariusz Domasiewicz. 

- Kurz wyborczy opadł. Przyjazna Łomża pamięta o programie. Będziemy ten program realizować. Tak jak mówiliśmy podczas kampanii, "Przyjazna Łomża" jest dla Łomży, po to żeby procedować te wszystkie ważne dla mieszkańców rzeczy z którymi mamy kontakt na co dzień - rozpoczął Dariusz Domasiewicz.

Konferencja dotyczyła przede wszystkim wywozu śmieci. Rada Miejska w lutym będzie procedowała uchwałę prawdopodobnie podnoszącą opłaty za ich odbiór. Przyjazna Łomża już wcześniej deklarowała pomoc osobom najuboższym w kwestii tych podwyżek.

Reklama

Jak przekazał podczas konferencji Wojciech Michalak, Przyjazna Łomża będzie naciskała, aby osoby najuboższe uzyskały przynajmniej 50 proc. ulgę od opłaty za wywóz i unieszkodliwianie odpadów komunalnych. Ulgi mają spowodować, że budżety rodzinne tej podwyżki nie odczują.

Sporą część poświęcono kwestii regionalnych instalacji przetwarzania odpadów komunalnych. Dariusz Domasiewicz podkreślił, że rozmawiał z przedstawicielami RIPOKów w północno-wschodniej Polsce, gdzie ceny "na bramie" są niższe niż w przypadku Łomży. Według przedstawionych podczas konferencji danych, kwota w RIPOK Ełk to 270 zł, Suwałki - 229 zł, Czerwony Bór- 229 zł, a w Czartorii zaproponowano i przyjęto kwotę aż 395 zł. W przypadku Czerwonego Boru, podwyżka prawdopodobnie będzie, jednak wyłącznie o kilkadziesiąt złotych. Domasiewicz zaznaczył, że Przyjazna Łomża będzie weryfikować tę cenę.

Reklama

Video z konferencji zawierające szczegóły dostępne jest poniżej:

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości