46-letni mężczyzna zdecydował się na jazdę po spożyciu alkoholu. Podczas policyjnej kontroli wyszło na jaw, że mężczyzna ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
Do zdarzenia doszło na jednej z dróg w Kolnie. 46-letni kierowca forda zwrócił uwagę policjantów nieprawidłowym torem jazdy. Policjanci podejrzewali, że kierowca może być nietrzeźwy.
- Przypuszczenia policjantów potwierdziły się. Badanie alkomatem wykazało, że 46-latek miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że mieszkaniec powiatu ostrołęckiego kierował pomimo dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych - relacjonuje KPP Kolno.
Reklama
Dalszym losem mężczyzny zajmie się sąd. Zgodnie z kodeksem karnym za te przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
źródło: KPP Kolno