Reklama

PINOKIO wraca do Łomży!

20/12/2025 07:46

Teatr Lalki i Aktora w Łomży rozpoczyna próby wznowieniowe, a pierwszy pokaz spektaklu odbędzie się 9 stycznia 2026. „Pinokio” jest jedną z najbardziej znanych powieści dla dzieci, która kształtuje wyobraźnię i inspiruje artystów oraz doczekała się w Łomży wyjątkowej inscenizacji. Trupa wędrujących komediantów przemienia swój teatr - wóz w kolejne miejsca znane z historii Pinokia - dom Dżeppetta, Pole Cudów, Cyrk czy Wesołe Miasteczko.

Pinokio, niczym współczesny Odyseusz, szuka własnej drogi, podejmując ryzykowne decyzje i ucząc się odpowiedzialności. Bohaterowie mówią współczesnym językiem, bliskim zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Scenografia Ewy Farkašovej, stworzona z jednego obiektu, jest pomysłowa i funkcjonalna, pozwalając w prosty, a zarazem efektowny sposób zmieniać przestrzeń sceniczną.

Spektakl, prezentowany na festiwalach, jest uwielbiany przez widzów i łączy humor z ważnym przesłaniem: poprzez empatię, szacunek i dojrzałość nawet zbuntowany chłopiec odkrywa sens życia, a świat wokół niego staje się radośniejszy.

Reklama

Autor: Carlo Collodi

Adaptacja i reżyseria: Jarosław Antoniuk

Scenografia: Eva Farkašova

Muzyka: Bogdan E. Szczepański

Ruch sceniczny: Jacek Gębura

Obsada: Beata Antoniuk, Miłosz Cieślik, Sylvia Polívková, Piotr Rodak, Tomasz B. Rynkowski, Julia Sacharczuk, Rafał Swaczyna

 

Źródło: Teatr Lalki i Aktora w Łomży
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości