Reklama

Plac budowy przekazany. Rusza inwestycja na Topolowej w Łomży

31/10/2025 12:03

W czwartek oficjalnie przekazano wykonawcy plac budowy pod ulicę Topolową. Prace realizować będzie Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. W wydarzeniu uczestniczyli m.in. prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, jego zastępca Piotr Serdyński, radni Ireneusz Cieślik, Adrian Gołaszewski, Mariusz Tarka oraz dyrektor MPGKiM Marek Olbryś.

Zakres inwestycji obejmuje budowę betonowej jezdni o szerokości 5,5–6 metrów, chodników i zjazdów po obu stronach ulicy. Szerokość chodników będzie dostosowana do lokalnych warunków – od 2 do 3,85 metra.

- Na ostatniej sesji rady miasta przekazaliśmy 1.2 mln zł na ulicę Topolową na wniosek mieszkańców. To kolejna duża, kompleksowa inwestycja na Łomżycy dzięki staraniom Prezydenta Serdyńskiego i Łomżyńskiego Klubu Samorządowego. Dziękuję za wsparcie i tak sprawne rozpoczęcie prac - mówi radny miejski Hubert Marek Norowski

Reklama

Projekt obejmuje również budowę kanalizacji deszczowej, instalację nowego oświetlenia oraz przebudowę kolidującej infrastruktury podziemnej. Pozostałe sieci zostaną odpowiednio zabezpieczone. Całkowita długość modernizowanego odcinka to 340 metrów, z czego dwa fragmenty – 43 i 42 metry – stanowią ciągi pieszo-jezdne.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości