Reklama

Pniewo stawia na sport. Nowa hala dla przyszłych reprezentantów Polski [FOTO i VIDEO]

08/12/2025 13:14

Istniejąca od 90 lat Szkoła Podstawowa w Pniewie doczekała się hali sportowej. Dzisiaj oficjalnego otwarcia dokonali samorządowcy, parlamentarzyści, nauczyciele i uczniowie placówki.

Szkoła Podstawowa w Pniewie była jedną z ostatnich placówek Gminy Łomża, która nie miała jeszcze swojej własnej hali sportowej. Dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Sportu samorząd był w stanie wybudować nową halę. Projekt wsparcia samorządów powstał na stulecie startów pierwszych polskich olimpijczyków. Dzisiaj oficjalnie otwarto nową halę, która będzie służyć uczniom. 

- Mamy tutaj kilka boisk. Bo jest i do siatki, i do kosza, i do piłki ręcznej. Mam nadzieję, że z tej hali w przyszłości wyjdą mistrzowie, którzy będą godnie reprezentować Pniewo, gminę Łomżę i naszą Polskę- powiedział wójt Gminy Łomża, Piotr Kłys.

Reklama

Nowa hala kosztowała prawie 6 milionów złotych, z czego Gmina z własnych środków zainwestowała około milion 750 tysięcy złotych. Wsparcie ministerialne wyniosło prawie 70 procent całej inwestycji.

To ważna chwila także dla placówki, której uczniowie od teraz będą mogli trenować w komfortowych warunkach.

- Czekaliśmy na tę inwestycję wiele lat. Dzisiaj w okresie świąt Bożego Narodzenia otrzymaliśmy taki prezent od władzy, z czego się ogromnie cieszymy. To jest dla nas ogromna szansa, ogromna nadzieja- nie kryła radości Beata Siok, dyrektor szkoły.

Reklama

Równie zadowoleni byli uczniowie, którzy od teraz będą mogli szlifować swoje umiejętności w profesjonalnych warunkach.

- Było na pewno trochę gorzej, bo nie mogliśmy tak wielu sportów uprawiać. Musieliśmy wychodzić na dwór, teraz możemy robić prawie wszystko- wskazał Michał, jeden z uczniów szkoły. – Mamy piękną salę, dużo przestrzeni i o wiele większe możliwości. Widzę u dzieci dużą radość z tego powodu - dodał Piotr Świtajewski, nauczyciel WF w placówce.

Nowa hala to też dowód na to, jak władze centralne nie zapominają o mniejszych ośrodkach. Równolegle z halą w Pniewie trwa budowa podobnego obiektu w Podgórzu, który zostanie otwarty w przyszłym roku.

Reklama

- Jako minister jestem za tym, aby powstawały takie obiekty, jak ten tutaj na obszarach wiejskich. Widzimy, że w ramach różnego rodzaju wydarzeń, zaangażowania dzieci i młodzieży rodzą się talenty. Dzisiaj coraz więcej czasu dzieci spędzają przed telewizorami, przed komputerami, a jeśli są takie miejsca gdzie można tę aktywność sportową rozwijać  to bardzo dobrze, bo są niezwykle potrzebne- powiedział Stefan Krajewski, minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 08/12/2025 16:14
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości