Reklama

Po 30 latach doczekali się! 730 tys. zł z Ministerstwa Sportu na boisko przy SP nr 1 w Łomży

16/04/2026 15:30

Ministerstwo Sportu i Turystyki wsparło kwotą 730 tysięcy złotych trwającą już budowę boiska do piłki nożnej i infrastruktury lekkoatletycznej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Łomży. Na tę inwestycję społeczność szkoły czekała ponad 30 lat.

Już od lipca uczniowie placówki będą mogli korzystać z nowoczesnego kompleksu sportowego, który powstaje tuż przy budynku szkoły. Obiekt będzie ogólnodostępny, choć jego głównymi użytkownikami pozostanie ponad 1100 uczniów SP 1. Inwestycja znacząco poprawi warunki do uprawiania sportu i rekreacji - zarówno dla dzieci, jak i mieszkańców pobliskich osiedli. Do tej pory uczniowie musieli korzystać z boiska Orlik przy ul. Katyńskiej, które nie w pełni zaspokajało potrzeby szkoły w zakresie zajęć wychowania fizycznego.

Całkowity koszt inwestycji wynosi 3,5 mln zł. W 2025 roku samorząd województwa podlaskiego przyznał na ten cel 730 tys. zł dofinansowania, a taką samą kwotę wsparcia przekazało w ostatnich dniach Ministerstwo Sportu i Turystyki. Umowę w imieniu miasta odebrał wiceprezydent Łomży Piotr Serdyński w towarzystwie posłanki na Sejm RP Alicji Łepkowskiej-Gołaś oraz radnego miejskiego Marka Kisiela.

Reklama

Inwestycja przewiduje budowę nowoczesnego boiska piłkarskiego o nawierzchni z trawy syntetycznej oraz obiektów lekkoatletycznych: 200-metrowej bieżni okólnej 3-torowej, 80-metrowej bieżni prostej i skoczni do skoku w dal. Oprócz tego zostanie zainstalowane oświetlenie obiektu, nasadzenia zieleni oraz obiekty małej architektury. Wykonawcą inwestycji jest firma Panorama Obiekty Sportowe Sp. z.o.o. 

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 16/04/2026 15:35
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości