W województwie podlaskim 1346 absolwentów skorzystało z możliwości poprawy jednego obowiązkowego przedmiotu - wynika z danych opublikowanych przez Radio Białystok.
W województwie podlaskim do poprawki przystąpiło ponad 900 maturzystów, którym w maju nie udało się osiągnąć wymaganej liczby punktów z jednego egzaminu, czyli wynik był niższy niż 30 proc. Chęć poprawienia egzaminów zdawanych w poprzednich latach zgłosiło kolejnych 400 osób.
- Znakomita większość korzysta z tej możliwości - w tym roku było to ok. 90 procent uprawnionych - przekazuje Radiu Białystok zastępca dyrektora OKE w Łomży Grażyna Klimuszko.
Według informacji CKE prawo do przystąpienia do poprawki miało 31,8 tys. uczniów w Polsce, czyli 12,9 proc. wszystkich zdających. Aby przystąpić do egzaminu poprawkowego, niezbędne było złożenie pisemnego oświadczenia.
Wyniki matur poprawkowych będą znane 11 września. Dopiero, gdy maturzyści uzyskają odpowiednie wyniki i poprawią swoje matury, będą mogli odebrać świadectwo.