Szkoła Podstawowa nr 5 im. Stanisława Staszica w Łomży przystąpiła do programu "Native speaker w każdej szkole". Nadszedł czas na podsumowanie tego projektu, w ramach którego uczniowie klas IV - VIII bezpłatnie rozwijali swoje umiejętności językowe pod okiem native speakera języka angielskiego. Podczas uroczystości uczniowie odebrali symboliczne vouchery z rąk Prezydenta Miasta Łomży.
Głównym celem akcji było wspieranie uczniów w procesie rozwoju kompetencji językowych, przełamywanie ich barier w przypadku posługiwania się językiem obcym czy rozwijania pasji do nauki języków.
- Efektem edukacyjnych działań było przełamywanie bariery językowe, rozbudzenie w uczniach pasji do nauki języków - także poprzez interakcje z przedstawicielami wielu kultur oraz wyrównywanie szans - informuje Urząd Miejski w Łomży
Każdy z uczniów z klas IV - VIII otrzymał 3 bezpłatne lekcje z native speakerem do odbycia na platformie Tutlo. Dodatkowo platforma Tutlo przekazała szkole darmowe stypendia dla uczniów w postaci 3 miesięcznych kursów języka angielskiego.
Podziękowania uczniom złożyła dyrektor SP 5 Małgorzata Pietrusewicz, wicedyrektor placówki Magdalena Jakacka oraz Daniel Cieśla przedstawiciel „Tutlo”.
źródło: Urząd Miejski w Łomży
zdj. główne: Urząd Miejski w Łomży
źródło zdjęć: Urząd Miejski w Łomży