Początek tygodnia będzie słoneczny i ciepły na obszarze niemal całego kraju - informują synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Co będzie działo się w kolejnych dniach?
W poniedziałek i wtorek w Polsce ma być słonecznie, więcej chmur i słabe opady deszczu lub mżawki tylk na północnym zachodzie i zachodzie. W nocy i o poranku warto uważać - gdzieniegdzie może pojawić się mgła. Temperatura w dzień od 16°C do 25°C, a nad ranem od 5°C do 14°C. Wiatr miejscami w porywach do 65 km/h.
W środę i czwartek, szczególnie na zachodzie kraju, zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i opadami deszczu lub mżawki. Na wschodzie kraju także sporo chmur, jednak padać nie powinno. Będzie nieco chłodniej, temperatura od 12°C do 18°C. We środę gdzieniegdzie południowo-wschodni wiatr może osiągać w porywach 65 km/h.
Z zapowiedzi synoptyków IMGW wynika, że od piątku ponownie powróci słoneczna aura, ale będzie chłodniej. Temperatura maksymalna wyniesie jeszcze od 10°C do 17°C, ale minimalna będzie już od 2°C okresami na wschodzie kraju do 11°C początkowo na wybrzeżu. Na południu i wschodzie możliwe lokalne spadki temperatury przy gruncie do -3°C. W ciągu dnia, na południu kraju, porywisty wiatr z kierunków wschodnich.
Dane: IMGW-PIB