Już po raz czwarty rozpocznie się w Łomży Europejski Festiwal Filmowy i Sztuk Wszelakich "Łomża JA i TY". Główną jego ideą jest integracja środowiska osób z niepełnosprawnością oraz aktywizacja społeczności lokalnej. Festiwal trwać będzie cztery dni, a startuje już w najbliższy czwartek.
Od czwartku 8 września do niedzieli 11 września 2016 roku trwać będzie w Łomży 4. edycja Europejskiego Festiwalu Filmowego i Sztuk Wszelakich "Łomża JA i TY" czyli impreza, która z roku na rok, coraz mocniej wpisuje się w kalendarz wydarzeń kulturalnych Łomży i świadomość mieszkańców, nie tylko miasta, ale i regionu. Cała idea zrodziła się kilka lat temu.
- Pomysł wywodzi się z fascynacji i wiary w terapię przez sztukę, która aktywizuje osoby i wydobywa tkwiące w ich potencjały. Osoby wykluczone społecznie, z niepełnosprawnością, jak również te posiadające niską samoocenę, aby aktywnie uczestniczyć muszą przede wszystkim uwierzyć w swoje możliwości – mówi Katarzyna Kuklińska, prezes Stowarzyszenia Ludzi Społecznie Naznaczonych JA i TY, które jest głównym organizatorem wydarzenia.
Europejski Festiwal Filmowy i Sztuk Wszelakich "Łomża JA i TY" potrwa do 11 września. W programie oprócz licznych pokazów filmowych przewidziane są także wystawy fotograficzne i malarskie, koncerty muzyki instrumentalnej czy kabarety. Warto dodać, iż podczas tegorocznej edycji przeprowadzona zostanie zbiórka pieniędzy na rzecz Zespołu Szkół Specjalnych nr 8 w Łomży.
- Realizować będziemy to w formie loterii, która odbędzie się trzeciego dnia festiwalu, podczas koncertu plenerowego. Wówczas zostanie po raz pierwszy w naszym mieście wykonany "flash mob" na bazie Zumby – informuje Kuklińska.
Program 4. edycji Europejskiego Festiwalu Filmowego i Sztuk Wszelakich "Łomża JA i TY":

