W sobotni wieczór sala sportowa Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 w Łomży zamieniła się w miejsce pełne magii i tradycji. Uczniowie i nauczyciele zgromadzili się, by uczcić jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu szkolnym – studniówkę.
Uroczystego poloneza poprowadził dyrektor szkoły Jacek Kocoń. Wcześniej niezapomnianych chwil dostarczył występ Amadeusza Szeligowskiego, który wykonał emocjonującą piosenkę „Mój pierwszy bal”. Kolejnym punktem programu był pokaz taneczny w wykonaniu tancerzy z klubu tańca towarzyskiego “Akat” z Łomży. Walc – pierwszy taniec balu zainaugurował noc pełną radości i tańca. Para po parze, uczniowie z gracją przemierzali parkiet, tworząc niezapomniane wspomnienia.
Bal studniówkowy zgromadził ponad 130 osób, w tym uczniów z różnych klas oraz ich wychowawców. Wśród nich byli przedstawiciele klas: 5 E/F pod opieką Teresy Filochowskiej, 5 I z Michałem Niedźwieckim, 5 M pod kierunkiem Małgorzaty Romanik-Sutowskiej, 5 T/TD z Anną Baczewską oraz 5 S/TG prowadzonej przez Marię Jurkiewicz.