W sobotę 12 września na Starym Rynku zagra i zaśpiewa The BL Blues Band. Łomżyńska kapela wykona autorskie kompozycje w stylistyce bluesowej i kilka znanych utworów polskich bluesmanów. Koncert rozpocznie się o godz. 11.00, potrwa do ok. 12.30.
The BL Blues Band włącza się tym samym do ogólnopolskich obchodów Polskiego Dnia Bluesa, zainicjowanych przez przez Polskie Stowarzyszenie Bluesowe w 2005 roku. Dzień obchodzony jest 16 września – w rocznicę urodzin legendarnego B.B. Kinga. Także w przededniu rocznicy w całym kraju organizowanych jest wiele imprez i koncertów, które mają promować ten gatunek muzyki i kulturę z nim związaną.
Łomżyński The BL Blues Band do obchodów włącza się po raz drugi.