Dotację na "Przebudowę i rozbudowę budynku Filharmonii Kameralnej im. W. Lutosławskiego" przyznał Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Miasto w ciągu dwóch lat otrzyma 3 mln 200 tys. złotych.
- To już kolejne dofinansowanie pozyskane przez nas na przebudowę i rozbudowę budynku Filharmonii Kameralnej, mającej ogromne znaczenie na kulturalnej mapie nie tylko naszego miasta, ale również regionu. Jest to tym bardziej szczególne, że od roku mamy podpisaną z ministerstwem umowę na współprowadzenie tej instytucji – mówi prezydent Mariusz Chrzanowski, podkreślając również, że pieniądze rządowe udało się pozyskać dzięki ogromnemu wsparciu i zaangażowaniu poseł Bernadety Krynickiej, która nie ukrywa radości z pozyskania przez Miasto tych środków.
- Dają one szansę na dokończenie tej inwestycji i jestem przekonana, że już niebawem będziemy mogli cieszyć się z pięknego obiektu, na jaki mieszkańcy i łomżyńskie środowisko kultury zasługują – komentuje posłanka, podkreślając jednocześnie doskonałą współpracę z władzami Łomży i gratulując prezydentowi Mariuszowi Chrzanowskiemu oraz dyrektorowi Filharmonii Kameralnej Janowi Miłoszowi Zarzyckiemu.
Wartość projektu pn. „Przebudowa i rozbudowa budynku Filharmonii Kameralnej im. W. Lutosławskiego w Łomży – II etap, część 3” szacowana jest na 14 mln zł. W 2019 roku miasto otrzyma 1,2 mln zł dofinansowania, a w następnym roku 2 mln zł.
Zgodnie z zadaniem i projektem, budynek filharmonii zostanie rozbudowany i przebudowany w zakresie sali widowiskowej, foyer, nowego pomieszczenia - studia nagrań oraz łącznika pełniącego funkcję korytarza wejściowego. Zakupione zostanie także wyposażenie na potrzeby działalności kulturalnej. Planowany zakres prac dotyczy również robót budowlanych wraz z wyposażeniem technologicznym i multimedialnym, a także wymianę oświetlenia, instalacji elektrycznej, sanitarnej, układu wentylacyjnego oraz remont wejścia głównego wraz z platformą dla niepełnosprawnych.